znojmo-jazzfest

Účinkující

Alexander Bone

Velká naděje světové jazz & world hudby - Alexander Bone je teprve dvacetiletý fenomenální altsaxofonista, klavírista, skladatel, aranžér a producent z Velké Británie s velkým množstvím ocenění. Mezi ta nejzajímavější patří British Jazz Awards 'Rising Star' Winner (2016) a BBC Young Musician Jazz Award Winner (2014). Ve Znojmě ho budou doprovázet vynikající čeští muzikanti Petr Beneš (piano), Petr Dvorský (kontrabas) a Marek Urbánek (bicí)

Kummer & Hanák

Šarmantní jazzové legendy Vincence Kummer (kontrabas) a Miroslav Hanák (piano) umějí svým programem zaujmout posluchače napříč generacemi. Legendární muzikanti dokáží nejen oslovit hudbou, ale i okouzlit jako naprostí sympaťáci. 

Nigel Price Trio

Britský jazzový kytarista se za svou čtvrtstoletou kariéru proslavil nejedním oceněním, je ale twké znám jako ‘jeden z nejtvrději pracujících hudebníků ve svém oboru. Jeho hra je proslulá jak nervním bebopovým tepem, tak hlubokou bluesovou citlivostí. Tříčlennou mezinárodní formaci tvoří Nigel Price (UK), Taras Voloshchuk (Ukrajina) a Tomáš Hobzek (CZ).

 
Sisa Feher & Fehero Rocher

Jedna z nejnadějnějších tváří současné alternativní hudební scény získala cenu za nejlepší sólový výstup v soutěži Jazzový talent 2009. Vystoupí s kapelou Fehero Rocher ve složení Antonín Dlapa (kytara, zpěv), Miloš Klápště (kontrabas, zpěv) a Oliver Lipenský (bicí).

Vilém Spilka Quartet

Smíchejte jazz a folk, přidejte špetku experimentu, dochuťte zdejší melodikou a dostanete kapelu s názvem Vilém Spilka Quartet. Saxofonistu Radka Zapadla, basistu Vlastimila Trlla, bubeníka Martina Kleibla i kytaristu Viléma Spilku spojuje záliba v improvizaci a přetváření zajímavého hudebního materiálu. 

 

sponzori